Все про охорону

СКУД - система контролю управління доступом

СКУД (Система контролю управління доступом)
СКУД (система контролю та управління доступом) – це сукупність технічних засобів, спрямованих на контроль входу та виходу в приміщення з метою забезпечення безпеки та контролю відвідування об'єкту.

За допомогою системи ідентифікації (карта, брелок, відбитки, універсальний код), програма індивідуально для кожного розраховує його графік роботи, час перебування на об’єкті, час витрачений на перерви та обід. Дає змогу відстежувати переміщення по території.

Головні завдання СКУД:


·        накладання обмежень на вхід;
·        допуск до приміщення відповідних осіб;
·        контроль режиму робочого дня;
·        забезпечення безпеки на об’єкті;
·        розрахунок зарплати при інтеграції з бухгалтерською системою.

Переваги СКУД

Безпека. Система контролю доступу дозволяє налаштувати час доступу для кожного працівника в індивідуальному порядку. Стороння людина, яка не занесена до списку допущених, не зможе потрапити на територію підприємства.

Контроль робочого дня. Система управління доступом дозволяє контролювати час присутності та відсутності працівника на робочому місці. Крім цього, керівник зможе враховувати всі відпрацьовані години, кількість часу, витраченого на перерви та обід для кожного працівника.

Економічність. Незважаючи на кількість функцій система не вимагає великих витрат електроенергії, при цьому має тривалий термін служби, до того ж допомагає заощадити на додатковій охороні.

Системи контролю та управління доступом мають такі складові:


·        запобіжний пристрій (електромагнітні замки, двері, турнікети, шлагбауми);
·        ідентифікатор (картка, брелок, відбиток пальця);
·        контролер - механізм, що визначає пропускну можливість ідентифікатора;
·        зчитувач – пристрій, що визначає код ідентифікатора та передає його на контролер.
Програмне забезпечення та будь-яке додаткове обладнання також може входити до складу системи, залежно від її типу.

Виділяють три групи систем:

Автономні системи. Такі пристрої є альтернативою дверним замкам, як правило, у комерційних приміщеннях. У систему вносяться коди карток доступу, по яким дозволено вхід. При збігу карти та запрограмованого коду в системі замок відмикається. Ці системи не вимагають підключення до комп'ютера і мають мінімальний набір функцій.

Мережеві. Такі СКУД мають більше можливостей. Вони можуть налаштовувати доступ до приміщення за розкладом, контролюють графік роботи та інтегруються з відеокамерами, охоронною та протипожежною системами. Мережеві системи пов'язані з комп'ютером і керуються дистанційно.

Біометричні системи. Ці системи контролю та управління доступом мають індивідуальну спрямованість: унікальний код кожного працівника. У програму заносяться відбитки пальців, або малюнок сітківки  ока. Даний підхід забезпечує більш високий рівень безпеки та надає повну інформацію, щодо кожного співробітника. За допомогою біометричної системи є можливість вести журнал відвідувань, контролювати час, витрачений працівником на перерви та відрядження.

Отже, СКУД – це механізм відстеження входу та виходу у приміщення та облік робочого графіку за допомогою ідентифікаторів. Основні складові системи: запобіжний пристрій, ідентифікатор, зчитувач та контролер. Залежно від комплектуючих та діапазону функцій системи діляться на три групи: автономні, мережеві та біометричні. Останні є найзручнішим рішенням для офісів, тому що дають більш повну звітність, а також мають високий рівень безпеки. Саме тому більшість клієнтів охоронних компаній обирають системи біометричного контролю доступу.
ТОВ «ДОЛАВР 2020» має великий вибір технічного забезпечення для організації системи контролю доступу будь-якої складності. Звертайтеся для індивідуальної консультації та розрахунку вартості за телефонами на сайті, або надсилайте запити за допомогою електронної пошти.
Made on
Tilda